Thajská kuchyně Thajsko

Thajská kuchyně Thajsko

Zobrazte si volné termíny dovolené v Thajsku. jako zemi vyberte Thajsko. Lokalitu můžete ponechat prázdnou - zobrazí se vám všechny dostupná letoviska a můžete je porovnat.

Pro zobrazení zájezdů zvolte:

Země: Thajsko   Lokalita: Nerozhoduje

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

V čem spočívá?

Všeobecně je thajská kuchyně neuvěřitelně rozmanitá a nabízí spostu různých chutí. Mezi hlavní znaky určitě patří ostrá jídla a s tím i spojené feferonky. Jako další oblíbené ingredience patří chilli, česnek, limetková šťáva, citronela, bazalka, kokosové mléko a rybí omáčka

Kde se najíst?

Mnoho lidí z obav před hygienickými podmínkami se raději uchýlí do kamenných restaurací. Tím se ale samozřejmně připravují o jedinečný zážitek v podobě tradiční thajské kuchyně. Kvůli stále vzrůstající popularitě dovolené v této destinaci se zde začíná rozrůstat síť rychlých občerstveních, na které jsou turisty zvyklí z domova (MC Donald, KFC...).

Stolování

Pokud vyrazíte na jídlo nepřipraveni, budete překvapeni a zmateni. Na stole naleznete lžíci, vidličku a tradiční hůlky. Lžíce se drží v pravé ruce společně s vidličkou v levé (do úst se vkládá pouze lžíce). Na nudle se používají hůlky. Pokud dostanete tradiční, trochu lepkavou, rýži, je vhodné zapojit přímo své prsty.

Podávání chodů

Dalším rozdílem je podávání chodů. Zatímco v Evropě nebo Americe je zvykem je přinášet jednotlivě, v thajsku jsi přineseny všechny najednou a každý si bere na co má chuť. Zvykem je objednat o jeden chod více, než kolik je u stolu přítomno lidí.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024